Ukrayna Hakkında Bilgi

Ukrayna Hakkında Bilgi

Bilim ve Teknoloji

Ukrayna bilimsel potansiyelini oldukça fazla geliştirmiştir. Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisi malzemelerin fiziksel çalışmalarına yönelik bir merkez olarak dünya çapında tanınmıştır; elektrik kaynağı, özel elektrik metalurjisi, sentetik süper sert metaller ve aletler bunlardan yapılmıştır.

Ulaşım

Ukrayna birçok büyük Avrupa ülkesiyle bağlantılıdır. Birçok uluslar arası uçus Ukrayn’yadır. Uluslar arası trenler birçok ülkeden Ukrayna’ya girmektedir. Karadeniz’den Akdeniz’e çeşitli şehirlerden gemiler mevcuttur.

Para Birimi

Grivna (UAH) = 100 Kopiyok (tekil-kuruş)’tur. Banknotlar 200, 100, 50, 10, 5, 2, ve 1 Grivna çeşitliliğindedir. Bozuk paralar 50, 25, 10 ve 5 biçimindedir.

Yabancı Öğrenciler için Yüksek Eğitim

Yabancı öğrenciler bölgenin ve ülkenin tanındığı, özellikle birçok festival ve yoğun kültürel yaşam sırasında, hızlı bir biçimde parçası oldukları şaşırtıcı tezatlar ile dolu bölgelerde eğitim görmektedirler.

İnsan Hakları

Bağımsızlık sonrasında Ukrayna insan haklarının korunması alanındaki ulusal sistem ve mekanizmanın geliştirilmesinde aşama kaydetmiştir.

Ukrayna’daki Ulusal Azınlıklar

Bulgarlar, Yunanlar, Yahudiler, Kırımlılar, Almanlar, Poonyalılar, Ruslar, Romanyalılar, Macarlar ve düzinelercesi Ukrayna’nın parçasıdır.

Uluslar arası İşbirliği

Ukrayna, özellikle ulusal deneyimini diğer ülkeler ile paylaşma sahasında, uluslar arası ekonomik, bilimsel, tıbbi ve teknolojik işbirliğine büyük önem vermektedir.