Sumi Halkı ve Tarihi Eserleri

Sumi şehri Ukrayna’nın Psyol nehri üzerinde yer almaktadır. Ortalama 250 bin nüfuslu sakin ve modern bir Avrupa şehridir. Parkları, yemyeşil doğası ve modern yapılaşması ile etkileyici bir yer Sumi. Sumi halkı ve tarihi eserleri ile dikkat çekici özelliklere sahiptir. Halk misafirperver ve pozitif insanlardan oluşmaktadır. Ukrayna’nın bu güzel şehrinde aradığınız her şey elinizin altındadır.

Sumi halkı ve tarihi eserleri açısından da gezilecek görülecek birçok yere sahiptir. 1652’de kurulan şehir tarihi binalarının estetik güzelliği ile dikkatleri çekmektedir. Şehir merkezinde neoklasik bir katedral yer almaktadır. Bu büyük Saviour’s  katedrali yer almaktadır. Ayrıca Kıyamet klişesi de görülmeye değecek eski yapılar arasında yer almaktadır. Panteleon manastırı yine ortaçağ’ı anımsatan bir yer olarak bilinmektedir. Sumy’de birçok gezilecek Sumi halkı ve tarihi eserleri hakkında bizlere görsel bir ziyafet sunabilecek müzeler de yer almaktadır. Para ve bankacılık üzerine şehirde bulunan müze ayrıca dikkat çekicidir.

Ukrayna’da Sumi Devlet Üniversitesi İle Geleceğe Hazırlık Yapın

Ukrayna’da üniversite eğitimi oldukça önemlidir. Bu sebeple tarihi ile köklü geçmişe sahip üniversiteler burada yer almaktadır. Sumi devlet üniversitesi de bunlardan biridir. Hem Türkiye’den hem de Avrupa’dan birçok öğrenciyi eğitmekte olan üniversite uluslararası akreditasyona sahiptir. Birçok bölümde burada eğitim almak mümkündür. Öğrenciler sınav, mülakat, not ortalaması gibi şartlar aranmadan üniversitede eğitim alabilmektedirler. Sınav stresinden uzak bir eğitim düşünen herkes Sumi Devlet üniversitesini tercih etmektedir. Ayrıca ikinci bir tercih sebebi de eğitim yıllık harç ücretlerinin ekonomik olmasıdır. Öğrenciler Rusça olarak eğitim almaktadırlar.

Birçok bölümde İngilizce eğitim de yer almaktadır. Öğrenciler Ukrayna’da ana dili gibi Rusça öğrenmekte ve bu da onlara iş bulma konusunda geniş bir yelpaze sunmaktadır. Hazırlık eğitimi mevcuttur. 1 yıl hazırlık aldıktan sonra üniversitede dilediğiniz bölümde eğitiminize devam edebilirsiniz. Üniversite öğrenci odaklı eğitim vermekte ve kaliteli eğitimi ile sizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktadır. Aynı bölümden mezun rakiplerinize göre sizi iş hayatına daha önde başlatmaktadır. Sumi şehrinde huzurlu, sakin, eğitim odaklı bir öğrencilik geçirecek, başarıdan başarıya koşacaksınız. Sumi halkı ve tarihi eserleri ile burada tanışacak ve Ukrayna’nın güzelliklerini yakından görebileceksiniz.

Sumi halkı ve tarihi eserleri açısından tarihe bir dönüp bakıldığında o zamandan bugüne süren dostluğumuzun devam ettiğini göreceksiniz. Halkın Türkiye’den giden öğrencilere olan pozitif yaklaşımını hissedeceksiniz. Böylece eğitim ile iliği herhangi bir zorlu süreç ile karşılaşmayacak; halkı ile de samimi ilişkiler kurabileceksiniz. Lise mezunu ya da Önlisans mezunları burada üniversite eğitimi alabilmektedirler. Hayallerinize yıl kaybetmeden ulaşmak ve bir de dil öğrenmek istiyorsanız doğru yer sizin için Sumi şehri olacaktır. Eurostar Yurtdışı eğitim Sumi devlet üniversitesinin yetkili kayıt merkezidir. Hemen bize gelin ve diplomanız ile başvurunuzu gerçekleştirin; Ukrayna’da öğrenci olmanın keyfini yaşayın.