Sumi Hakkında

Sumi Hakkında, Sumi kenti Ukrayna’nın kuzeyinde yer alan bir şehirdir. 145 kilometrekarelik bir alana kurulu olan Sumi’de yaşam hem çok kolay hem de...

Sumi Hakkında

Sumi kenti Ukrayna’nın kuzeyinde yer alan bir şehirdir. 145 kilometrekarelik bir alana kurulu olan Sumi’de yaşam hem çok kolay hem de oldukça eğlencelidir. Hem gezilecek yerlerin çeşitlilik göstermesi hem de her açıdan zengin bir şehir olması nedeniyle Ukrayna’nın gözde kentlerinden biri haline geldi. Ukrayna son yıllarda eğitim anlamında çok tercih edilen ülkelerden biri olmaya başladı. Hem eğitim kalitesi hem de uygun fiyatlarla eğitim imkanı sunması nedeniyle adından sıkça söz ettiren Ukrayna, lisans eğitimi almak isteyen tüm öğrencilere kapılarını aralamaktadır. Sumi kenti de diğer Ukrayna kentleri gibi lisans eğitimi konusunda oldukça ön plana çıkan şehirler arasında yer almaktadır.

Sumi hakkında söylenebilecek çok fazla şey var. Kent hem doğal ve tarihi güzellikleriyle dikkat çeken hem de gece hayatıyla oldukça eğlendiren şehirlerden biridir. Pek çok müze ve tarihi noktanın yer aldığı Sumi kenti 1652 yılında kurulması nedeniyle oldukça köklü bir şehir olma özelliği taşımaktadır. Şehirle ilgili merak edilen konulardan biri de gece hayatıdır. Gece hayatıyla meşhur olan kent üniversite öğrencilerine sabahlara kadar eğlenme ve stres atma imkanı sunmaktadır. Gece kulüpleri, cafeleri ve barlarıyla gecelerinizi eğlenceli haline getiren kentte canınız hiç sıkılmayacaktır. Rus müzikleri eşliğinde arkadaşlarınızla birlikte dans edecek ve müzik dinletisinin keyfini süreceksiniz.

Sumi hakkında merak edilen bir diğer konu ise iklimin nasıl olduğudur. Sumi iklimi ile Harkov iklimi benzerlik göstermektedir. Kentte kış ayları soğuk ve karlı bir şekilde geçmektedir. Yaz aylarına baktığımızda sıcak ve bol güneşli bir yaz mevsimi bizleri bekliyor olacaktır. Şehrin nüfusu da karma bir yapıya sahiptir. Sumi nüfusunun %20’sini Ruslar meydana getirmektedir. %79’luk kısmın Ukraynalı olduğu kentte %1’lik kısım karma şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Sumi’nin Güzelliklerini Keşfedin

Sumi hakkında merak edilen konulardan biri ise eğitimdir. Lisans eğitimi konusunda son derece ön plana çıkan kentte yer alan üniversiteler öğrencilerin beklentilerini karşılamaya yönelik eğitim sunmaktadır. Geniş bir akademik kadroya sahip olan şehir üniversitelerinde öğrencilerin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik teknolojik araç ve gereçlerle donatılmış sınıflarda eğitim verilmektedir. Sumi kentinde üniversite eğitimi almaya karar veren öğrenciler asla pişman olmamakta ve kentin tüm güzelliklerini keşfetme imkanına sahip olmaktadır. Sınavsız eğitim imkanı sunan üniversiteler sayesinde öğrenciler istedikleri bölümlere yerleşmekte ve çok makul fiyatlarla üniversite eğitimi almanın farkını yaşamaktadır.

Sumi hakkında ne merak ediyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize sorabilir ve aklınıza takılan tüm sorular hakkında detaylı bir şekilde bilgi almanın farkını sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız aracılığıyla Sumi hakkında aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilir ve Sumi’de eğitim almak için kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Sumi kentinde eğitim almanın bir ayrıcalık olduğunu sakın aklınızdan çıkarmayın.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!