Gazetecilik Bölümü

Siz de mesleğiniz ile toplumda özel bir statüye sahip olmak istiyorsanız Sumi üniversitesi gazetecilik bölümü okuyarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gazetecilik Bölümü

2015 yılından itibaren kendini son gelişmelerle çok daha üst noktalara tırmandırmış bir üniversiteden faydalanmaya ne dersiniz? Gazetecilik gibi araştırmaya meraklı bir bölümde okuma niyetindeyseniz kendini sürekli yenileyen bir kurumdan faydalanma yoluna gidebilirsiniz. Sumy Devlet Üniversitesi sizler için araştırmacı kimliğini ortaya koyarak gelişim anlamında popüler bir eğitim almanıza yardımcı olabilecektir. Sosyal çevre edinebileceğiniz, dil bakımından da oldukça iyi mercilere gelebilmenize fayda sağlayacak bir branş olarak bu bölüm sizi tatmin edebilecektir. Farklı dünya ülkelerinden insanların gelerek uygun harç ödenekleriyle kendilerini yetiştirme fırsatı yakalayabildikleri gazetecilik bölümü siz değerli gençleri bekliyor. Eurostar yurtdışı eğitim danışma birimleri aracılığıyla kayıt içi zahmete girmenize ve kontenjan sınırıyla uğraşmanıza gerek kalmayacak üniversite sizler için gerçek eğitim yeri olabilecek.

Gazetecilik bölümünü okuyacak olan kişi hangi yeteneklere sahip olmalıdır?

Gazetecilik bölümü öğrencileri bölüm adından da anlaşılacağı üzere araştırma ruhu taşıyan gençlerin tercihi olabilecekler listesinde yer almaktadır. Basın yayın organları üzerinde öğrenmeye ilgiyi ruhunuzla bütünleşecek uygulama sahaları için bizi tercih edebilirsiniz. Haber kaynağını doğru bilgilerle net bir şekilde bulmak ve insanlara ulaştırmak temel amacınız olmalıdır. Öğrenmeye açık olmalısınız. Yalan ve riyaya bu alanda yer yoktur. Ne kadar gerçekçi olursanız o kadar doğru adımlarla mesleki kariyerinizde üst noktalara doğru yol alabilirsiniz. Toplumu bilgilendirirken etik kuralları çiğnemeden uygulamaya geçirme yeteneğinizi geliştirmeye destekçi olmaktayız. Sayısaldan çok sözel dersler üzerinde yoğunlaşabileceğiniz gazetecilik alanında araştırma teknik öğrenimini de başarılı bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Gazetecilik bölümünde okuyanlar grafik yönetim bilgisine duyarlı ve bu konulara öğrenmeye yatkın kimlikte başvuru gerçekleştirmektedirler. İşi uzman ellerden öğrenme yolunda bu hususları uyulama sahalarında özümseyene kadar tekrar tekrar deneme olanağı yakalama fırsatını olabilecek.

Gazetecilik bölüm mezunu olarak nerelerde çalışabilirsiniz?

Süreli yayın organlarında sayfa editörü, köşe yazarı, redaktör, editörlük, haberci olarak çalışabilirsiniz. Basın yayın organlarında ya da ulusal gazetelerde basın danışmanı olarak çalışabilirsiniz. Türkiye yanı sıra Avrupa’daki yayın dağıtım birimlerinde de iş başvurusu imkanlarını değerlendirebilirsiniz. Görsel ve işitsel medya kurumlarına gözü kapalı başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

İletişim ve medya alanına ilgili kendini yetiştirmek isteyen tüm gençlere tam bir öğrenci şehri formunda kapılarımızı aralamaktayız. Kuramsal ve uygulama bilgisini hayata geçirmede profesyonel ellerde can bulmak için bizi tercih etmek sizler için en akıllıca yöntemler arasında olacaktır. Kişi ve olayları neden sonuç ilişkisi çerçevesinde ele alıp yorumlayarak alan bazında iyi yerlere gelebilirsiniz. Dolgun maaş ile Avrupa sahalarında ben buyum dercesine aranan profilde dolaşmak sizler için zor olmayacak. Tercihlerinizi gerçekleştirirken gazetecilik benim çocukluğumun hayali diyorsanız hayallerinizi daha fazla ertelemeyin. Dil sorunu yaşamadan, sınav kaygısını bir kenara bırakarak alan bazında kendinizi geliştirmeye devam edebileceğiniz bir eğitim birimi olarak kayıt başvurularınızı beklemedeyiz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!