Tıp Bölümü

Zor ve oldukça ayrıcalıklı yüksek maaş imkanı sağlayan bir bölüm olan Tıp bölümü okuma hayallerinizi Ukrayna Sumi üniversitesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Tıp Bölümü

Sumy devlet üniversitesi Ukrayna’nın kuzeydoğusunda Sumy şehrinde yer alan bir üniversitedir. Avrupa kriterlerini en başarılı şekilde eğitim hayatına adapte etmiş olan üniversite imkanlarını değerlendirmek için sadece başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Geçerli bölümlerin gençler arasında daha çok tercih edildiği gerçeğine paralel olarak en popüler branşları ile üniversite sizleri beklemededir. Sizlerin isteklerinizi gerçekleştirebilmek için tıp gibi son derece tutulan bir meslek grubu eğitimini de veren üniversite son derece tercih edilebilir bir birimdir. Birçok genç için avantaj sağlayıcı taraf olan modern eğitim sınıflarıyla eğitim olanağının sizlere verildiği üniversitede yer alma fikri sizlerin de hoşunuza gidecek.

Sumy Devlet Üniversitesi Tıp fakültesinde yer almanın avantajları nelerdir?

1940 yılından bu yana eğitim veren bir üniversiteye mensup oluşuyla tecrübe kazanmanızda destekçi olabilecektir. Rusça ve İngilizce eğitim alabilmenize olanak tanıyan bir fakülte oluşuyla farklı dillerde eğitim alabilme şansını yakalama imkanınız bulunmaktadır. Genç ve tecrübeli akademik eleman bakımından yeterli oluşuyla tıp alanında ileri seviyede bilgi sahibi olabileceğiniz bir üniversitede yer alabilme şansını yakalayabilmenize imkan tanıyabilecektir.

Tıp fakültesi eğitim dersleri nelerdir? Uygulama sahaları nelerdir? İş sahası hangi kurumlardır?

İnsan sağlığının korunup bu sağlığın devamlılığının sağlanması sürecinde eğitim dersleri alınan bir fakültedir tıp. Sağlıkla alakalı pek çok teori dersleri ve staj alanında göreceğiniz hastalıklarla mücadele biçimleri sizleri geliştirecektir. Sağlık dersleri arasında anatomi, fizyoloji, histoloji, psikiyatri, kardiyoloji, çocuk sağlığı, cerrahi, radyasyon, ortopedi gibi dersler bulunmaktadır. Teori dersleri size aktaran isim yapmış Avrupa kalitesindeki akademik kadroyla dersleri özümseyerek tıp alanında daha kolay ilerleme kaydedebileceksiniz. Bu üniversite sizlere teori dersleri verirken ana bilim dalları ve alt bilim dalları arasında tıp biliminin incelikleriyle alakalı bilgi sahibi olabilme fırsatını verebilmektedir. Bu fırsatı değerlendirirken alan bazında zevkinize ve ilgi alanınıza yakın hissettiğiniz alan seçimiyle kendinizi geliştirebilirsiniz.

Uygulama sahası olarak staj yerlerinde farklı sağlık birimlerinde öğrendiklerinizi uygulama olanakları sunulmaktadır. Teori derslerini uygulama geçirmede sağlık klinikleri özel ve devlet hastaneleri, küçük araştırma merkezleri, laboratuvar bulunan sağlık kuruluşları gibi yerlerden yararlanabileceksiniz. Avrupa teknolojisine uygun birimlerde eğitiminizi uygularken son teknolojik ekipmanların yer aldığı birimlerde yer almak sizin için bir artı durum olacaktır.

Tıp mezunu olduğunuz zaman Avrupa koşullarında ya da Türkiye sınırlarında sağlık kurumlarında çalışabileceksiniz. İyi bir tıp mezunu olarak doktor ya da uzman olarak kendinizi yetiştirip kariyer yapma şansınızı da kullanabilirsiniz. Sizlerin başarılarınızı yeni sağlık birimlerinde kullanmak isteyen işverenler çok olacaktır. Bologno kriterlerinde yetiştiğiniz eğitim ortamı sayesinde kısa zaman diliminde adı duyulan bir kimlik kazanabileceksiniz. Tüm artıları ile yurtdışı avantajlarını değerlendirme düşüncenizde Eurostar yurtdışı eğitim danışma birim ziyaretleriniz ile kayıt aşamasını hızlandırabilirsiniz. Hayal kurduğunuz sağlık alanı uzmanları arasındaki kariyer basamaklarınızı bir an önce tırmanmaya var mısınız?

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!