Sumi Namaz Saatleri

Üniversite seçiminizi yurtdışı olarak yapmak istiyorsanız, komşu ülkemiz ola Ukrayna üniversitelerini tercih edebilirsiniz. Aramızda Karadeniz bulunan ve kuzey komşumuz olan Ukrayna, hemen her şehriyle gerçekten güzel bir ülkedir. Şehirleri huzurlu, planlı, güzel ve suç oranı da düşüktür. Bu güzel kentlerden biri de Sumy’dir. Sumy, ülkenin kuzey doğusunda bulunmaktadır. Büyük kentlerden biridir ve kuruluşu 1600’lü yıllara dayanmaktadır. Yani hayli eski bir şehirdir ve gelişmiş bir uygarlıktır. Sumy Halkı’nın okur yazar oranı çok yüksektir, medeni ve eğitimli insanlardan oluşmaktadır. Medeni insanlar olduklarından, bu şehre gelen ziyaretçilere, üniversite öğrencilerine ve turistlere çok saygı gösterirler. Kibar ve yardım sever kişilikleri olduklarından, özellikle öğrenciler kesinlikle yabancılık çekmezler.

Sumi Rahatça İbadet Edebileceğiniz Bir Şehir:

Sumi namaz vakitleri ve bu şehirde ibadet etme olanağının olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Hemen söyleyelim, Sumi Halkı gerçekten çok hoşgörülüdür. Her halka, dine ve inanca saygıları vardır. Bu sayede, Müslüman olan kişiler de bu şehirde ibadetlerini istedikleri gibi yapabilirler. Kimse aldırmaz ve kınamaz. Aksine ibadetinizi rahat yapmanız için size yardımcı olurlar. Bu sayede, bu şehirde üniversite eğitimi alırken rahatsız olmadan ibadetinizi yapabileceğinizi bilmelisiniz.

Sumi ve genel anlamda Ukrayna, ülkemizle ve kentlerimizle aynı meridyende bulunmaktadır. Aslında komşu iki ülke söz konusudur. Aynı meridyende olan bu iki ülkenin saat farkı yok denecek kadar azdır. Bu sayede, diyebiliriz ki Sumi namaz vakitleri ülkemiz kentleri ile aynı durumdadır. Ülkenizdeki sisteminize alıştığınız gibi, yakın saatlerde baş vakit namazınızı yapabilirsiniz. İmsak saatlerini, öğle, ikindi, akşam, yatsı ve sabah namazlarınızı rahatlıkla kılabilirsiniz. İbadetlerinizi, namaz ve dualarınızı zorlanmadan yapabilirsiniz.

Sumi namaz vakitleri ve genel anlamda saat farkının yakın olması öğrencilerimiz ve aileleri için avantajlı olmaktadır. Aileleri ile çeşitli iletişim araçları ile görüşmek isteyen gençler, saat farkı hemen hemen olmadığından zorlanmadan iletişim kurabilirler. Öte yandan, iki ülkenin birbirine yakın olması da avantajlıdır. Ukrayna ile Türkiye arasında uçak seferleri hergün olmaktadır. Uçakla birkaç saatte bu ülkeye ulaşabilirsiniz. Aileniz de sizi sıklıkla ziyarete gelebilir.

Sumi üniversiteleri Türk öğrencilere kapılarını açmaktadır ve sınav şartı ya da not ortalaması esası gibi kurallar da bulunmamaktadır. Bu şartların olmaması, bu kaliteli üniversitelerde öğrencilerimizin gayet memnun şekilde eğitim almalarına olanak sağlamaktadır. Bu eğitimle sadece ülkemizde değil, Avrupa ülkelerinde de çalışabilirsiniz. Çünkü üniversiteler Bologna kriterlerine uygundur. Birçok fakültede, sınav şartı olmadan, yani ülkemizdeki uygulamadan çok farklı olarak eğitim alabilirsiniz. Bu eğitim sıradan değil, Avrupa kriterlerinde bir eğitimdir. Yani seçkin okullardan bahsediyoruz. Hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kurumlarımızdan bilgi alın ve başvuru şartlarını inceleyin. Kaçırmamanız gereken bir fırsatın sizlere sunulduğunu unutmayınız. Memnun kalacağınız bir eğitim sizleri bekliyor. Üstelik Sumi namaz vakitleri de uygun ve diğer yaşam şartları da öyle