Sumi Fiziki Özellikleri

Sumi kenti Ukrayna’nın fiziki özellikleri açısından yaşamaya en uygun bölgesidir. Pysol nehri üzerinde kurulan şehir ılıman iklimiyle tüm yıl rahat bir...

Sumi Fiziki Özellikleri

Sumi kenti Ukrayna’nın fiziki özellikleri açısından yaşamaya en uygun bölgesidir. Pysol nehri üzerinde kurulan şehir ılıman iklimiyle tüm yıl rahat bir şekilde yaşama imkanı sunuyor. Yaz aylarının sıcak olduğu şehirde hava sıcakları 30 dereceyi buluyor. Kış aylarında hava oldukça ılıman geçse de Aralık ve Mart ayları arasında hava sıcaklığı düşüyor. Sumi 269 bin kişilik nüfusuyla küçük ve şirin kentlerden biridir. Ukrayna’nın kuzeydoğusunda yer alan şehir 145 kilometrekarelik bir alan kurulmuştur.

Sumi fiziki özellikleri pek çok kişiyi kendisine çekmeyi başarmıştır. Kenti öğrenciler de çok tercih etmektedir. Fiziki özellikleri ve iklimi nedeniyle yemyeşil bir doğaya sahip olan kent mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Yemyeşil doğayı harika manzarasıyla bütünleştiren kentte çok rahatlayacak ve huzur dolu dakikalar geçireceksiniz. Ilıman iklime sahip kentin havası çok çok temiz. Sağlıklı bir yaşam için çok tercih edilen Sumi fiziki özellikleriyle de dikkat çekmektedir.

Sumi kentinde ağırlıklı olarak Ukraynalı vatandaşlar yaşamaktadır. Ancak nüfusun %20’lik kısmını Ruslar oluşturmaktadır. %1’lik kısmı ise karma olup farklı ülkelerden şehre gelmiş olan insanlar yaşamını sürdürmektedir. Sumi fiziki özellikleri nedeniyle bolca yapış alan kentlerden biridir. Yağış olarak her dönem dengeli bir çizgi görülmektedir. Bu bölgede yaşam herkes için oldukça uygundur. Kent Sumi Oblast bölgesinde bulunmaktadır. 1652 yılında kurulan şehir oldukça köklü bir geçmişe sahiptir.

Sumi fiziki özellikleri nedeniyle öğrencileri de kendisine çekmeyi başarmış son derece güzel bir kenttir. Harikalar diyarı olarak bilinen Sumi Ukrayna’nın saklı kalmış cennetlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Kente gelenler harika bir doğa ve manzarayla karşı karşıya kalmakta ve Sumi’yi hayranlıkla izlemektedir.

Güzelliği ve Manzarasıyla Dikkatleri Üzerine Toplayan Kent: Sumi

Sumi fiziki özellikleri incelendiğinde bir ova görünümüne sahiptir. Farklı kültürlerin bir araya geldiği şehirde nem yoktur. Nemin olmaması nedeniyle insanlar rahatlıkla nefes alabilmekte ve şehrin her dönem tadını sonuna kadar çıkarabilmektedir. Doğal güzellikleri ve fiziki özelliklerinin avantajlarıyla çok sevilen Sumi kenti özel anlarınızı geçirebileceğiniz büyüleyici bir kent olma özelliğini taşımaktadır.

Üniversite eğitimi için Sumi şehrini tercih edecek öğrenciler için şehrin fiziki özellikleri ve yaşam koşulları da büyük önem arz etmektedir. Yaşam açısından oldukça ideal olan kentte sağlıklı bir yaşam sizleri bekliyor olacak.

Sumi fiziki özellikleri, yaşam ve kentin diğer özellikleri hakkında daha detaylı bilgiler edinmek için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Ofislerimiz sizler için gerekli bilgiyi sunmakta ve detaylı bir araştırma yürütmektedir. Alanlarında uzman eğitim danışmanlarımız Sumi hakkında en ince ayrıntısına kadar çalışma yürütmekte ve sizleri bilgilendirmektedir. Büyüleyici bir kentte huzur dolu dakikalar yaşamak ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek istiyorsanız Sumi Üniversiteleri sizi için doğru bir tercih olacak.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!