Sumi İklimi

Sumi şehri doğal güzelliklerin kendisini gösterdiği oldukça sevimli bir kent. Ukrayna’nın harikalar diyarı olarak bilinen şehri Sumi’nin iklimi son derece yaşanılabilirdir. Sumi iklimi ılıman iklim olup etkilerini göstermektedir. Kış aylarında havalar oldukça soğuk ve yağışlı iken yaz aylarında hava sıcaklığı 30 dereceyi bulmaktadır. Sumi iklimi son derece yaşanılabilir olup kesinlikle rahatsız etmektedir. Herkesin rahatlıkla Sumi iklimine uyum sağlaması mümkündür. Son derece temiz ve sağlıklı bir havası olan kent hem turistler için hem de halkı için rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Hasta etmeyen iklimi sayesinde herkes özgürce kentin tadını çıkarabilmektedir.

Sumi ikliminin ılıman olması nedeniyle bol bol yağış görebilirsiniz. Yaz aylarında bile yağış alan kent son derece ferahlatıcı bir etkiye sahiptir. Aşırı sıcak havalar yağan yağmurlar nedeniyle rahatsızlık vermemektedir.  Son derece yeşil olan kent yemyeşil görüntüsün bol bol yağan yağışlara borçludur. Havanın ılıman olması nedeniyle harikalar diyarı Sumi’de hiç zorluk çekmeyeceksiniz.

Çok seveceğiniz Sumi kentinde sıcaklık grafiği ortalama seviyede seyretmektedir. Sizi bunaltmayacak kentte gezmenin tadına doyamayacaksınız. Doğal ve tarihi güzellikleriyle dikkat çeken kent gece hayatıyla da meşhur. Hava sıcaklıklarının gezmek için çok uygun olduğu kentte gönlünüzce gezmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.  Nem açısından da çok ideal bir kent olan Sumi’de bunalmadan gezebilir ve kentin güzelliklerini doyasıya yaşayabilirsiniz. Pysol nehri üzerine kurulu olan şehir beklenildiği gibi nem barındırmıyor. Düşünülenin aksine nem olmayan kentte bunaltıcı bir hava olmadığı için herkes rahatlıkla gezme imkanına sahip oluyor.

Sumi kentini ziyaret edecek veya kentte üniversite eğitimi alacak öğrenciler için iklim oldukça önemli bir yere sahiptir. Sumi iklimi öğrencilerin rahatlıkla yaşamını sürdürmesine olanak sunmaktadır. Çok fazla soğuk havayı hissetmeyeceğiniz kentte sıcaklar sizi yormayacak.

Tertemiz Havasıyla Sumi’nin Farkını Yaşayın

Sumi iklimine göre kente ziyaret amaçlı gelecek olan kişiler Mayıs ile Eylül ayları arasını tercih etmelidir. Temmuz ve Ağustos aylarında hava sıcaklığı 29-30 dereceyi bulmaktadır. Mayıs ve Eylül aylarında hava sıcaklığı ise 24 derece civarındadır. Sıcak sevmeyenler Sumi kentini gezmek için Mayıs veya Eylül aylarını tercih edebilirler. Yıl boyunca ılıman bir havanın görüldüğü şehirde Aralık, Ocak ve Şubat ayları serin geçmektedir. Geri kalan aylarda ise Sumi ikliminin avantajlarını sonuna kadar yaşama imkanına sahip olabilirsiniz.

Ukrayna’nın gözde şehirlerinden biri olan Sumi’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisleri sayesinde merak ettiği tüm konularda soru sorma imkanına sahip oluyor. Deneyimli ve alanında uzman eğitim danışmanları üniversite ve kent hakkında detaylı bilgi vermektedir. Sumi ikliminden, bitki örtüsüne, kentte konaklama, yeme içme ve ulaşım imkanlarından eğitim standartlarına kadar tüm merak ettiğiniz konular hakkında eğitim danışmanlığı ofislerini ziyaret etmeniz sizler için yeterli olacaktır.