Felsefe Bölümü

İnsanın dünyadaki yerini ve önemini araştıran bir bilim dalı üzerinde akademik eğitim görmek istiyorsanız felsefe bölümünü tek geçmelisiniz. Bu bölümü isteyip sınav puanını yeterli miktarda alamıyorsanız yurtdışı seçeneğini değerlendirme zamanınız geldi de geçiyor bile. Sumy Devlet Üniversitesi olarak sizlerin akademik kariyerinizde tek basamak olabileceğimizi iddia ediyoruz. En beğenilen akademik ortam şartlarımız, Bologno eğitim kriterlerimiz ve güçlü akademik kadromuzla karşınızdayız. Felsefe seçerek şimdiye kadar heveslendiğiniz bu bölümde okuma şansını DGS sınavına girmeden gerçekleştirebileceksiniz. Ygs sınavıyla uğraşmanız da gerek kalmadan kayıt işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabileceğiniz bir üniversite olarak tam bir öğrenci şehri olduğumuzu iddia ediyoruz. Avrupa kalitesinde şehir gürültüsünü bir kenara bırakarak iyi bir eğitim biriminden faydalanarak lisans sürecinize başlangıç gerçekleştirmek istiyorsanız acele edebilirsiniz.

Felsefe bölümü okuyarak doğru ve güzel olan her şeyi düşünüp üreticiliğini en profesyonel şekilde gerçekleştirebilen elemanlar yetiştirmek temel görevimizdir. Psikoloji gibi insan iç dünyasını ilgilendiren bilim dalıyla alakasının en kaliteli şekilde adapte ettirildiği bir alan olarak sizleri üst mercilere kadar yükseltebileceğiz. Gerek araştırma birimleri, gerek kütüphaneleri, gerek internet kullanım olanakları ile felsefe alanında okuyor olmaktan dolayı mutlu olabileceksiniz.

Sumy Devlet Üniversitesi eğitim kalitesi, modern eğitim ortamları, teknolojik aletleri, uygulama sahalarıyla siz değerli öğrencilerin ilgisini çekebilecek bir eğitim birimidir. Sizi gözlerinize inanamayacağınız kadar düşünce gücü kuvvetli ve kendinizi geliştirebileceğiniz bir ortamda bulmak için kayıt işlemleriniz için harekete geçebilirsiniz. Danışman elemanlarınızla birlikte kayıt süreciniz, eğitim hayatınız, Sumy de yaşam ile ilgili tüm merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. İyi mevkilere gelebilme şansı, Avrupa’da çalışabilme olanağı, dolgun maaşlı çalışma koşullarıyla dolu bir çevrede yer alabilmeye hazır mısınız? O halde haydi acele edin.

Felsefe bölümü mezunları nerelerde çalışabilir?

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı birimlerinde çalışabilirler. Bu birimlerde insan ilişkileri, eğitim, kültür, planlama, değerlendirme gibi bölümlerde çalışabilme fırsatınız olabilecektir. Öğretmenlik sertifikası olarak eğitim birimi olarak lise ve dengi okullarda yer alabilme ayrıcalığını yakalayabilirsiniz. Üniversitelerde, kamu kuruluşlarında iş başvurularınızı mezuniyetiniz sonrası gerçekleştirebilme imkanınız olabilecektir.

Felsefe alanında hangi dersleri alabileceksiniz?

Mantık, sistematik felsefe, felsefe tarihi, bilim tarihi gibi dersler ve felsefeyle bağlantılı olabilen bilim dersleri alabileceksiniz.

Felsefe okuyan biri diğer pek çok öğrenciye göre farklı yeteneklere sahiptir. Akademik yeteneği yüksek ve derslerinde başarılı olmak bu bölüm öğrencilerinin temel özellikleri arasındadır. Özellikle sosyal bilimler ve temel bilim derslerinde başarılı olmak şarttır. Entelektüel anlamda başarı kaydetmek bu bölüm öğrencilerinde bulunması gereken özelliklerdendir. Soyut konularla uğraşmak bu öğrenciler için olmazsa olmaz sayılabilen durumlardandır. Siz de bu taraz yetenek ve ilgilere sahip olduğunu düşünen kişiler arasında yer alıyorsanız tek yapmanız gereken Eurostar yurtdışı eğitim danışma birim ziyaretlerini kısa zamanda tamamlamaya bakmalısınız.