Sosyoloji

Gelecekte hedeflediğiniz gibi iyi bir eğitim alabilmek için Sumi üniversitesi sosyoloji lisans programında okuyarak doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Sosyoloji

İnsanı sosyal bir varlık olarak farklı çerçevelerde inceleyen sosyoloji bilim dalı son senelerin popülerliği listesinde kendini göstermektedir. Bu bilim dalını her sene kendini geliştirdiği ölçütlerle daha kaliteli eğitim anlayışıyla veren üniversitelerin ortaya çıkışı da gençleri heyecanlandırmaktadır. Ukrayna’da yer alan Sumy Devlet Üniversitesi de sosyoloji okumak isteyen gençler için son derece kaliteli imkânlar çerçevesinde hizmetini sürdürmektedir.

Kaliteli bir eğitim ortamı ve Bologno kriterlerindeki eğitim modeliyle yer alabileceğiniz Sumy Devlet Üniversitesi kayıt işleminizi tamamlamak istemez misiniz? Sizi her yönden iyi bir sosyolog olarak yetiştirecek akademik birimimizle bir arada olmayı elbette ki istersiniz değil mi? Sosyoloji bölüm kayıt işleminizi kolaylıkla tamamlamaya destek olucu Eurostar yurt dışı eğitim danışma birimleri ziyaretinizle bu kısa zamanda mümkün olabilecektir. Başarılarınızı devam ettirip mezun olduğunuz gün aranan kişi olabilmenize yardımcı bir eğitim birimiyiz. Size gerekli referansları sağlayabildiğimiz gibi eğitim aldığınız teorilerin uygulama safhasında da daima en iyiyi sunabilmekteyiz.

Akademik hayat boyunca sosyal davranışları şekillendiren bütün unsurların incelemesini gerçekleştirmek temel görevlerimiz arasındadır. Akademik kadromuzun en yeni teknolojilerle anlattıkları dersleri aynı zamanda bilgili seminer sunumu gerçekleştiren kişilerle tamamlama fırsatını da üniversite olarak sağlamaktayız. Kendinizi her daima yenilikçi düşünce anlayışıyla bütünleştirebileceğiniz bir çerçevede hayal ederken size bir artı da bizim koymamızı istemez misiniz? Hukuk, iktisat, kültür, sağlık, sanat, siyaset, sosyoloji, tarih, vergi ve daha fazla bilim dalı ile alakasını inceleyeceğiniz sosyoloji dalının her yönden tamamlayıcı unsurlarını burada öğrenebileceksiniz.

İyi bir sosyolog olarak toplum merkezleri, çocuk- gençlik merkezleri, koruma- bakım ve rehabilitasyon merkezleri, ceza infaz kurumları, insan hakları şubesi, araştırma şubeleri gibi birimlerde çalışabilirsiniz. Bu birimlerin Avrupa standartlarındaki konumlarını da staj imkanıyla yakından görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Böylece mezun olduktan sonra seçeceğiniz kurum ve iş başvuru merkezleriyle ilgili daha net kararlar verebilirsiniz.

Sosyoloji dersleri içinde genel olarak toplum yapısını keşfetme, toplumsal değerleri öğrenme, toplumu bir arada tutan değerleri benimseme gibi tutumları kazanacaksınız. İnsanlar arası etkileşim nasıl olur? Toplumsal grupları bir arada tutan değerler nelerdir? Sosyal davranışların toplum içindeki yeri gibi pek çok soruya yanıt bulabileceğiniz akademik ortamı burada bulabileceksiniz.

Sosyoloji harç bedeli ne kadardır?

2200 $ ödeyerek bu bölümde okuma ayrıcalığını yakalayabilirsiniz. Öğrencilere uygun harç ödenekleri ile yardımcı olan Sumy Devlet Üniversitesi tercihinizde birincil önceliğinizin bu birim olabilmesini sağlama gayretindedir.

Bu üniversitede öğrencilik yaşantısı nasıldır?

Sumy gibi sessiz bir şehirde okuma ayrıcalığını yakalarken başarıyı da kendiliğinden çağırabileceksiniz. Başarılı bir üniversite yaşamınızda yurtdışı imkanları, detaylı araştırmalar gerçekleştirebileceğiniz uygulama sahaları, geniş kütüphane imkanı gibi detaylarla kendinizi yenileme şanısınız olacak. Gerçek ve güncel sosyoloji uzmanlarıyla bir arada yer alırken yeteneklerinizin keşfini yapabileceğiniz düşünme yöntemlerini de öğrenebileceksiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!