Makine Mühendisliği

Mekanik sistemler üzerinde kendini yetiştirmek isteyen gençler için makine mühendisliği kaçırılmaz fırsat teşkil etmektedir. Sizlerde makinelerin yapım aşamasından farklı tasarımlar üzerindeki modellemeleri üzerine kendinizi yetiştirme niyetindeyseniz üniversitemize bekleriz. Sumy Devlet Üniversitesi makine mühendisliği bölümü genç nesli en iyi şekilde yetiştirme gayreti içindedir. Mekanik sistemler ve enerji dönüşüm sistemleri üzerinde kendinizi yetiştirmek isteyen tüm gençlere kapılarımızı aralıyoruz. Kontenjan engeline takılmadan kayıt işinizi çabuklaştırmak adına Eurostar yurtdışı eğitim danışma birimi ziyaretinde bulunmanızı tavsiye ediyoruz.

Makine mühendisliği bölümünde hangi dersleri alacaksınız?

Matematik, fizik, kimya, makine kullanım bilgisi, tasarım dersleri gibi pek çok dersi alabilme fırsatını yakalayabileceksiniz. Sumy Devlet Üniversitesi seçeneği ile alanında kendini yetiştirmiş ve yetiştirmekte olan akademik kadrodan da sonuna kadar faydalanmaya başlayabileceksiniz. Sizlerin alan dersleri ve seçmeli ders tercihleriniz ile makine bilgisin hakim bir şekilde mezun olabilme ayrıcalığını yakalama olanağını ayağınıza sunuyoruz.

Makine mühendisliği bölümünü seçecek olanların sahip olması gereken yeteneklere nelerdir?

Bu branşta kendilerini yetiştirecek olanlar öncelikle iyi bir geometri bilgisine sahip olmalıdırlar. Makineler üzerinde tasarlama, üretim yöntemi geliştirebilme ve satışa sunabilme ile kendini yetiştiren gençler başarılı birer mühendis olabilme yolunda ilerleyebilmektedir. Mühendislerin çalışacakları yer bakımından da teknolojik olanaklar yönünden sınırsız imkanların tanındığı bir platform olan Avrupa iş sahası bu üniversite gençlerine verilmiş geniş imkanlar ölçütündedir.

Makine mühendisliği bölümünden mezun olarak bu alanda Avrupa sahasında kendinizi yetiştirebilme olanağı yakalayabilirsiniz. Avrupa’nın parmakla gösterilen elemanları arasında yer alabilme fırsatını yakalamak istiyorsanız bu alan bazında sizi yetiştiren uzman ellere kendinizi iyi bir şekilde teslim etme becerisini elde etmeye bakmalısınız.

Çalıştığınız kuruma göre kullanışlı mekanik sistemleri üzerinde uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz. Gaz buhar sistemine göre çalışan makinelerle haşır neşir olabilirsiniz. Soğutma ısıtma ve havalandırma sistemleri ya da pistonlu kompresörlü sistemler üzerinde farklı çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunları başarılı bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz akademik eğitim sürecini Sumy Devlet Üniversitesi Makine mühendisliği akademik yaşantısında öğrenebileceksiniz. Sosyal bir çevre kazanıp Avrupa’nın farklı ülkelerinde çalışma fırsatlarını yakalayabileceksiniz. En iyi Makine mühendisliği lakabını kazanabileceğiniz kariyer basamaklarını tırmanabilme olanağı yakalayabileceksiniz. Dolgun maaş kazanabilmek için makineler üzerinde uygulayabileceğiniz aklınıza gelebilecek tüm ayrıntılar üzerinde yoğunlaşabilme ayrıcalığını kullanmayı düşünebilirsiniz.

Sizlerin en mutlu olacağınız unvanlar ve mevkiler için başarılı Makine mühendisliği kadromuzla sizlerden gelecek bir adımı bekliyoruz. Teknolojik donanımlarımız, geniş makinelerimizin yer aldığı uygulama odalarımız, modern öğretim materyallerimiz, geniş kütüphane olanaklarımızla sizlerin aradığınız imkanları her ölçüde karşılayabilecek potansiyeldeyiz. Aranan bir eğitim kurumunda başarılı mezunlar arasına girebilme farkını kendinize bahşetmek elinizde! Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık ofis ziyaretleriniz ile bizi tercih etmek bir adım daha yakınızda olacak. Sumy Devlet Üniversitesi Makine mühendisliği branş tercihinizle kayıt sürecinizi kısa zamanda başlatmak için bu birimden faydalanmaya var mısınız?