Ekonomi Bölümü

Keyifli bir öğrencilik dönemi geçirmek için lisans programı ve üniversite konusunda doğru seçim yapmak gerekir.

Ekonomi Bölümü

Avrupa’nın kaliteli eğitim birimlerinden birinde yer almak istemez misiniz? İlgi alanınız olan ekonomi bölümü için avantaj sağlayıcı pek çok ayrıntı ile sizlerden gelecek kayıt başvurularını bekliyoruz. Sumy Devlet Üniversitesi köklü geçmişi ile ekonomi alan bazında kendini yetiştirmeye devam etmektedir. Ünlü ekonomistlerle bir arada olabilme şansını yakalama fırsatını size verecek olan üniversite her yönden destekleyiciniz olacaktır. Sosyal aktivite alanları, teori- uygulama ders bütünlükleri, geniş akademik kadrosu, uygulama sahalarının kaliteli imkanları dahilinde yurtdışında hayır diyemeyeceğiniz bir eğitim birimidir. Sumy Devlet Üniversitesi ekonomi bilimi okumak isteyen gençler için her sene yenilenen akademik ortamı ile göz dolduruculuğu yakalayabilmektedir. Siz de iyi ekonomistler listesinde Avrupa’nın önde gelen kişileri listesinde yer alma cesaretini gösterme niyetindeyseniz bu üniversite tercihini kısa zamanda gerçekleştirmelisiniz. Size bu yolda eşlik edecek olan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık birim ziyaretlerini daha fazla ertelememelisiniz.

Ekonomi bölümü ders içerikleri nelerdir?

Bu bölümde ders içeriği olarak elimizdeki kaynaklardan en faydalı şekilde nasıl yararlanabiliriz sorusuna cevap bulmaktayız. İnsan davranışlarını yaşam standartlarını üst safhalarda tutacak şekilde nasıl geliştirebiliriz sorusuna yanıt aranmaktadır. Dünyadaki hızlı değişime ayak uyduracak alt yapı hazırlıklarını nasıl sağlarız konusuna hakim olmak için gerekli eğitim içerikleriyle karşı karşıya kalabileceksiniz. Bireysel ve toplumsal değerlerin ekonomi ile alakasını incelemeyi ders ortamında soru cevap ya da tartışma metoduyla araştırma içine gireceksiniz. Analitik ve sayısal değerlerin ekonomi ve insanlarla olan etkileşimi üzerindeki ilişkiyi açıklamayı bu ortamda net bir biçimde öğrenebileceksiniz.

Ekonomi tarihi, ekonomi politikası, uluslararası ekonomi, ekonomi tarihi, kamu ekonomisi, matematik, istatistik, finans, hukuk gibi dersleri alarak bu alana hakim bilgilerle mezun olabileceksiniz. Üniversite en güncel ekonomi haberleri ve bunları tartışmayı sizlerle gerçekleştirerek düşünme yetilerinizi geliştirmektedir. Sizlere yenilikçi düşünceleri gerçekleştirme konusunda gerekli zemini hazırlarken yaratıcı eğitim ortamlarında yer alabilme fırsatını da verebilmektedir.

Mezun olduğumda nerelerde çalışabilirim?

Sayıştay, bankalar, Maliye ve Gümrük Bakanlığı, Finans kuruluşları, işyeri yöneticiliği, Merkez Bankası, Hazine Bakanlığı, Dış ticaret Müsteşarlığı, özel sektör, Devlet İstatistik Enstitüsü gibi birimlerde çalışabilirsiniz.

Geleceğin iş dünyasında yer alma hayalinize bir adım daha yaklaşabilme fırsatı burada sizleri bekliyor. Küreselleşen ekonominin takipçisi olarak iyi yerlerde bulunabilme ayrıcalığını yakalamak da elinizde. Tartışma yöntemine sık yer veren eğitim modelimizle Bologno kriterlerinde sizleri üst düzeylerde yer alabileceğiniz şekilde yetiştirebilmekteyiz. Alan bilgisine hakim olarak mezun olduktan sonra dilerseniz Avrupa’nın ekonomiyle alakalı iş sahalarına gözünüz kapalı başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Sayısal ve sözel yeteneklerinizin yeterli olduğuna inanıyorsanız fazla zaman kaybetmeden bu alandaki eğitiminiz için gerekli başvuruları tamamlama fırsatında bulunun. Kontenjan sınırımızı kaçırmadığınız müddetçe en iyi ekonomi alan uzmanlarımızca eğitim kariyer basamaklarında yer alabileceksiniz. Sosyal becerilerinizi geliştirmenizde destekçi olacak olan kadromuzla tanışmaya hazır mısınız?

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!