Sumi Geleneksel Oyunları ve Kıyafetleri

Sumi Geleneksel Oyunları ve Kıyafetleri, Binlerce yıldan bu yana birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmış olan ve bu sebeple barındırdığı her kültürden...

Sumi Geleneksel Oyunları ve Kıyafetleri

Binlerce yıldan bu yana birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmış olan ve bu sebeple barındırdığı her kültürden bir şey alarak günümüzde son derece zengin bir kültüre sahip olmayı başaran Ukrayna özellikle bazı bölgelerinde halen yaşatılmakta olan eski adetleri ile insanların ilgisini çekmektedir. Özellikle Sumi gibi yapılan farklı etkinlikler ile en eski adetlerin dahi bugünkü nesillere tanıtılmaya çalışıldığı yerlerde Sumi Geleneksel Oyunları ve Kıyafetleri halen yoğun bir şekilde ilgi çekmektedir. Bizim ülkemizde olduğu gibi Ukraynada da birçok farlı bölgede farklı kültürlerin kalıntılarına rastlamak mümkündür.

Her yerde farklı kıyafetler, danslar veya farklı adetlere rastlanabildiği bu ülkede özellikle Sumi bölgesinde yaşatılmak için birçok girişimin yapıldığı bu adetler günümüzde yaşamaktaolan nesil tarafından da kabul görmektedir. Bölgede yaşı ilerlemiş olan kişilerin genç neslinde bu adetleri yaşatabilmeleri için ellerinden geleni yapması ve Sumi geleneksel oyunları ve kıyafetleri hakkında bilgilerinin olmasını sağlamaları yüzlerce yıllık bu geleneklerin günümüzde de yaşatılmasını sağlamaktadır. Yurtdışı gezilerini yaparken özellikle kültürel bakımdan zengin bölgelere gitmek ve farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilerde her zaman Ukrayna ve çevresinde zaman geçirmenin kendileri için en doğru seçimlerden biri olmasına neden olmaktadır. Yapacakları kültür gezilerinde özellikle yılın belli zamanlarında düzenlenen etkinliklerle çok renkli anların yaşandığı Sumi bölgesinde zaman geçirmek isteyen herkes yurtdışı gezi firmalarından bilgi alırken özellikle bu günleri yakalamaya özen göstermektedirler.

Geleneksel kıyafetleri ile her zaman insanlara keyifli anlar yaşatan ve özellikle bölgede geçmiş dönemlerde yaşamış olan farklı kültürler hakkında bilgiler veren Sumi, sadece doğası veya gezip görmeye değer yerleri ile değil aynı zamanda sahip olduğu zengin kültürü ile de ne kadar doğru bir seçim olduğunu ortaya koymaktadır.

Kültürel Geziler İçin En Doğru Seçimlerden Biri

Yüzlerce yıldan bu yana birçok farklı neslin yaşamış olduğu bu güzel bölge özellikle yapacakları gezide öncelikle kültür içerikli beklentileri olan kişiler için her zaman en önemli seçimlerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Her türlü gezi beklentisini tam anlamı ile karşılayan bu muhteşem bölge hakkında bilgi arayan kişiler özellikle küçük bir bölge olmasına rağmen sahip olduğu kültürel zenginliği gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyememektedirler. Özellikle Sumi geleneksel oyunları ve kıyafetlerinin çok farklı şekillerde olması her zaman için bu konuya önem veren kişilerin bu bölgeye karşı yoğun bir ilgi göstermelerine neden olmaktadır. Dans konusunda erkeklere ve bayanlara özgü farklı dansların olması veya kıyafet konusunda tahmin edilenden çok daha büyük bir çeşitliliğin olması insanların Sumi kasabasına karşı olan ilgilerini her zaman arttırmaktadır. Gezileri için kriterleri net olan ve özellikle gittikleri yerlerin geçmişleri hakkında kendilerine ipucu verecek olan kültürel özelliklerini yakından tanımak isteyen insanlar bu sebeple Sumi bölgesinin kendileri için çok doğru bir seçim olduğunu belirtmektedirler.

 

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!