Tarih Bölümü

Sorunsuz bir üniversite yaşamına başlangıç yapmaya var mısınız? Size soluksuz bir lisans yaşam verirken uluslararası çevre kazanma fırsatını da beraberinde getirecek olan Sumy Devlet Üniversitesiyle tanışmaya ne dersiniz? Tarih gibi son dönemlerin en geçerli alanları listesine girmiş bir bölümde yer alabilme ayrıcalığı burada sizleri bekliyor. Beğeneceğini akademik ortam koşulları ve eğitimde kalite için Sumy Devlet Üniversitesine gelme davet çağrısında bulunuyoruz. Lise diplomanızı alarak kayıt işlemlerinizi kısa zamanda tamamlayabileceğiniz bir eğitim kurumu olarak sizleri çağırıyoruz. Davetimize icabet ederken karşılaştığınız her sorunla mücadele içinde Eurostar yurtdışı eğitim danışma birimlerinden yardım isteğinde bulunmanızı tavsiye ediyoruz.

Eurostar size hangi konularda yardımda bulunabilir?

Sumy öğrencilik yaşamı nasıldır? Öğrenim harç bedelleri ne kadardır? Eğitim dili nedir? Eğitim sistemi nasıldır? Tarih iş sahası nelerdir? Tarih bölüm dersleri nelerdir? Burs imkanı var mı? Bu ve benzeri pek çok konuda bilgi alabileceğiniz bir branş olarak sizlere kendinizi en iyi ortamlarda yetiştirebilme imkanı sunmaktayız.

Tarih bölüm derslerinde ne gibi konular işlenmektedir?

Bütüncül bir yaklaşımla tartışma metodunun da kullanıldığı bölümde insanlık tarihi, Türk tarihi ilişkisi incelenmektedir. Akademik kadronun güçlü ellerinde fikirleriyle bütünlenecek lisans sürecinde başarıdan başarıya koşacağınız tüm imkanlarla yetişeceksiniz. Tarihi şimdiye kadar yaşanmışlıklarla araştırma geliştirme yöntemleriyle araştırıp yeni yöntemleri öğrenmek bu üniversitenin size kazandıracakları arasında yer almaktadır.

Tarih alanında araştırma yapabileceğiniz bir çevrede yer alabilme ayrıcalığını burada yakalayabileceksiniz. Geniş kütüphanelerde en eskiden en yenide pek çok kaynağa ulaşabilme fırsatını yakalayabileceksiniz. Araştırma bilimlerinde köklü tarih bilimcileri ile farklı ülkelerdeki araştırma faaliyetlerinde yer alabilme ayrıcalıklarını da değerlendirebilirsiniz. En başarılı profilde yer aldığınız sürece tarih hususunda pek çok çalışmada adınızı duyurma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Tarih ve enformasyon kurumlarında ş sahalarında başvuru gerçekleştirebileceğiniz donanımsal bilgiyle buradan mezun olabileceksiniz. Mezuniyetinizle beraber dolgun maaş kazanabileceğiniz iyi mevkilere başvuru gerçekleştirebilme fırsatı da yakalayabilirsiniz. Sumy Devlet Üniversitesi olarak size sunduğumuz Avrupa sahasında yer alabilme ayrıcalığıyla karşı karşıya kalabilme fırsatı yine sizlerin seçimlerinizle mümkün olabilecek. Farklı dilden kültürel bir çevrede yetişirken size sunulan yurtdışı avantajını değerlendirme imkanını da yakalama garantisi verilebilmektedir.

Tüm olanaklarla kendinizi yetiştirip bölüm bazında sizin aranana kimlik kazanmanızı sağlayacak avantajları akademik ortamda bulabileceksiniz. Tarih derslerini alacağınız güncel bilgilerle dolu seminer fırsatları, Avrupa’nın tanışmışlarının dilinden öğrenecekleriniz gibi farkındalıklar burada sizlerle olabilecek. Yenilikçi düşüncelerle donatılarak tarihin her safhasında farklı bilim dallarıyla alakadar olabileceğiniz eğitim ortamlarında yer alabilme ayrıcalığını yakalama fırsatı için harekete geçebilirsiniz. Müzeler, Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu gibi birimlerde tarih kokusunu içinize çeke çeke çalışmaya ne dersiniz? Her daim eskiden yeniye tarihi takip edebileceğiniz bu birimlerin kıymetini size hissettirecek Sumy Devlet Üniversitesi öğrencisi olmaya hazır mısınız?