Reklam ve Halkla İlişkiler

Reklamcılık alanına olan ilginizi geliştirebileceğiniz bir sektörde yer almak ister misiniz? Alan eğitimi tercihinizde lisans süreciniz adına reklam ve halkla ilişkiler alanında uzman bireyler olabilme yolu için reklam ve halkla ilişkiler bölüm tercihinde bulunabilirsiniz. Yurtdışında okumak pek çok gencin hayalini kurduğu imkanlardandır. Siz de kendinizi yetiştirip yurtdışı avantajlar dünyasından faydalanma düşüncenizi reklam- halkla ilişkiler konusunda tamamlamak için Sumy Devlet Üniversitesi tercihinde bulunmayı deneyebilirsiniz.

Sumy Devlet Üniversitesi reklam ve halkla ilişkiler bölümünde okuma ayrıcalığı nedir?

Bu sektörde donanımlı hale gelebilme fırsatını yakalayabilmek için her konuda yetenekli konuma gelebilmek Sumy’de mümkündür. İletişim ve hayal gücünüz yüksekse reklam noktasında pek çok firmada maksimum performans gösteren elemanlardan biri olabilirsiniz. Teori derslerini size her ders bazında güçlü bilgisiyle donanımlaştıracak personel kadromuzla yardımda bulunabilmekteyiz.

Sumy Devlet Üniversitesi bölümü reklam ve halkla ilişkiler tercih ettiğim zaman hangi dersleri alacağım?

İletişim bilimine giriş, temel bilgi teknolojileri, siyasal iletişim, genel işletme, psikoloji, pazarlama yönetimi, kültür tarihi, marka yönetimi, halkla ilişkilere giriş, reklamcılık, pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler, reklam yazarlığı, medya planlama gibi dersleri alabileceksiniz. İletişim gücü ve hayal gücü yüksek, ikna kabiliyeti yüksek, insan ilişkileri iyi, reklam yapabilme becerisi ve yeteneğine sahip kişiler bu bölümden başarılı mezunlar arasına girebilmeyi hak eder.

Hem Avrupa piyasasında hem de Türkiye koşullarında reklam yapmada uzman biri olarak her reklam ajansında kabulünüz olabilecektir. Size aldığınız diploma ayrıcalığıyla bu şansı tanıyan üniversite daima en iyi olabilme yolunda ilerlemenize destek olabilmektedir. Yurtdışı imkânları çerçevesinde reklam ve halkla ilişkiler bölümünde okuma ayrıcalığını yakalayabilmek için Eurostar yurtdışı eğitim danışma biriminden yardım isteyebilirsiniz. Bu birim sayesinde kayıt konusunda ihtiyaç duyduğunuz tüm evrak hazırlıklarında pratik hareket edebileceksiniz. Reklam ve halkla ilişkiler bölümünde okuyan öğrencilerin kültür ve yöresel düzeye indirgemede bulunarak reklam yapabilmelerine rehber olarak gelişmeleri gerçekleştirilmektedir. Bu hususta akademik personel elinden gelen çabayı gösterebilmektedir.

Kamu ya da özel sektör kurumlarında çalışabilecek düzeye gelebilecek staj olanağını da bu üniversitede bulabileceksiniz. Farklı reklamlar yapabilme, reklam şablonlarını kaliteli bir şekilde bulup uygulamaya geçirebilme gibi yetenek gelişimlerini üniversite ortamı size verecektir. Herhangi bir araştırma ödevinde arayışlarınızı reklam ve halkla ilişkiler bölümünde yer alan kütüphane olanağını değerlendirerek tamamlayabilirsiniz. Geniş araştırma alanı ile sizlerin beklentilerinizi karşılayacak reklam ve halkla ilişkiler bölümünde uygun harç miktarlarını ödeyerek üniversite yaşamına dahil olabileceksiniz. Siz de saygın bir konumda yer alabileceğiniz reklam ve halkla ilişkiler bölümünde yer alma ayrıcalığını hissedebilmek için girişimlerinize hız kazandırıcı davranabilirsiniz. Bunu için kaliteli ortamı verip, her yönden güncel reklam iletişim bilgilerinin takipçisi olarak sizlere hak ettiğiniz noktaya gelebilme fırsatı tanıyoruz. Siz de reklam ve halkla ilişkiler bölümünde yer almak isteyenlerden olmaya ne dersiniz?