Sumi Sosyal Yaşam Ve Ekonomik Hayat

Sumi Ukrayna’nın büyük olarak kabul edilen şehirlerinden biridir. Sumi 300.000’ yakın nüfusu olan ve ülkenin kuzey doğu kesiminde yer alan bir kenttir. Oblast Bölgesi’nin önemli şehirlerinden biri olduğunu belirtelim. Toplamda 150.000 metrekare yüzölçümü bulunmaktadır. Kent geçmişi oldukça uzun yıllara dayanmaktadır. Ülkenin eski şehirlerinden biri olup, 1600’lü yılların ortalarında kurulmuştur. Kaldı ki, Ukrayna genel anlamda gerçekten köklü tarihi olan bir uygarlığa sahiptir.

Sumi Sosyal Yaşamı İle Sizi Kucaklayacak:

Sumi coğrafi anlamda son derece güzel bir kenttir. Şehir, ülkenin en büyük akarsuyu olan Dinyeper Nehri’nin ana kolu olan Psel Nehri üzerinde kurulmuş, gerçekten göz alıcı bir kenttir. Sumi sosyal yaşam ve ekonomik hayat açısından kendine özgü bir canlılığa sahiptir. Ülkemizdeki büyük kentlere oranla belki nüfusu az olabilir, ancak, şehrin canlı bir yaşam akışı vardır.

Sumi Sosyal yaşam ve ekonomik hayat olarak, canlılığını kaybetmeyen bir kenttir. Kentin en önemli yerlerinden biri kesinlikle şehir merkezidir. Şehir merkezinde, kesinlikle görülmesi gereken katedral bulunmaktadır. Saviour’s Transfiguration Katedrali görülmeye değer bir yapıdır. 1700 lü yıllarda inşa edilen tarihi kilise ise kentin en eski, en tarihi yapısıdır. Hem dışarından, hem de içeriden kesinlikle bu yapıları görmelisiniz. Gelelim Sumi müzelerine. Tarih meraklıları için Sumi cazip gelecektir, çünkü kentte birçok müze bulunmaktadır. Sanat müzesi zengin içeriğe sahiptir. Çehov Müzesi de mutlaka ilginizi çekecektir. Sumi sosyal yaşam ve ekonomik hayat noktasında, öğrenciler için ideal bir kenttir.

Üniversite kentidir, çünkü şehir sınırları içinde kaliteli eğitim veren üniversiteler bulunmaktadır. Ekonomik anlamda ise ucuz bir kenttir. Ülkemize oranla, Ukrayna’ın ucuz bir ülke olduğunu söylemek mümkündür. Sumi sosyal yaşam ve ekonomik hayat, Türk öğrencilerinizi de zorlamayacak, yabancılık çekmeyecekleri özelliklerdedir. Sumi Halkı sempatiktir ve yardımseverdir. Yabancı insanlar ayırmaz ve dışlamaz. Bu sayede, öğrenciler kendilerini yabancı hissetmemektedir.

Sumi iklim açısında biraz zorlayıcı olabilir, ancak ülkemizde karasal iklime sahip yerlerden gelen arkadaşlarımız çok daha kolay alışacaklardır. Kışları sert ve soğuk geçmektedir. Bununla birlikte, yaz mevsiminde hayli sıcak olmakta, 30 dereceyi aşan sıcaklıklar görülmektedir. Kurak bir kent değildir, yağış miktarı normaldir.

Sumi nüfusunun önemli kısmı Ukrayna halkından oluşmaktadır. Ruslar diğer önemli nüfus grubunu oluşturmakla birlikte, farklı millet ve din gruplarından vatandaşlar bu kentte huzurla yaşamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Şubelerimize Sumi kenti ve üniversiteleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Sumi Üniversiteleri kapılarını Türk öğrencilere açmaktadır. Sınavsız olarak öğrencilerimiz kabul edilmektedir ve bir şart olmadan, diplomanız ve temel belgelerinizle okula kabul edilebilirsiniz. Kesinlikle memnun kalacağınız kapsamlı bir meslek eğitimi için Sumi Üniversiteleri size göre. Konaklama için de yüksek rakamlar ödemeden gayet huzurlu bir ortamda eğitim alabilirsiniz. Mutlaka şubelerimizle iletişim kurunuz.