Sumi Pahalı Mı? -Coğrafi Özellikleri

Sumi, Ukrayna’nın küçük ve sevimli şehri. Doğal güzellikleri ile modern yapısı ile herkesi büyülüyor. Yüzölçümü 145 km2’dir. 270 bin ortalama nüfusa sahiptir. Psyol nehrini üzerinde yer almaktadır. İklimi ılımandır. Bol yağış görülmektedir. Tarihi, kültürü ile birlikte sevilen bir yer olan Sumi huzurlu, gürültüden uzak, temiz havası ile en çok sevilen şehirdir.

Ukrayna İstanbul’a 1 saat 40 dakika uçuş mesafesi uzaklıktadır. Türkiye’ye yakınlığı nedeniyle bizleri kendisine çekmektedir. Sumi pahalı mı ve Sumi coğrafi özellikleri ile ilgili bilgi vermek gerekirse, kesinlikle pahalı bir şehir değil. Para birimi olarak Grivna kullanılmaktadır. Yaklaşık 26 grivna 1 usd etmektedir. Yaşam koşulları açısından Avrupa ülkelerine kıyasla ekonomiktir.

Burada yer alan Sumi devlet üniversitesi birçok uluslararası öğrenciyi misafir etmekte ve eğitmektedir. Tarihi bir üniversitedir. Dünya sıralamasında yer almaktadır. YÖK tarafından da tanınmaktadır. Bu nedenle öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. İngilizce eğitim alınabilecek bölümler mevcuttur. Ancak bunun yanında asıl eğitim dili Rusça’dır. Hazırlık eğitimi mevcuttur. Öğrenciler 1 yıl üniversitede hazırlık eğitimi almaktadırlar. Siz de burada eğitim alabilir ve hayal ettiğiniz mesleğe sahip olabilirsiniz. Herhangi bir kabul koşulu aramamakta ve sınav gerçekleştirmemektedir. Tarihi binaları, modern yüzü, alışveriş olanakları ile öğrencilerimiz Ukrayna’nın bu güzel şehrinde keyifli bir öğrencilik hayatı yaşamaktadırlar. Sumi devlet üniversitesi diploması uluslararası geçerliliğe sahiptir. Öğrenciler diledikleri Avrupa ülkesinde staj yapma, iş bulma olanağına sahiptirler.

Sumi pahalı mı? -Sumi’de öğrencilerimiz doğal gıdalarla beslenmekte ve İstanbul ile paralel fiyatlara burada yaşayabilmektedirler. Üniversite açısından şanslı olan Türk öğrenciler 2500-4000$ aralığında yıllık harç ücretleri ile eğitim alabilirler. Daha yüksek standartlarda bir gelecek için iyi bir eğitim almak isteyen herkes gibi siz de Ukrayna’da ki Sumi üniversitesinde yerinizi ayırtın. Sumi pahalı mı? -Şehrin özellikleri tam size göre. Sakinliği, sessizliği, modernliği, temiz havası, doğal gıdaları ile kendinizi sağlıklı hissedeceğiniz bir şehirde eğitim alacaksınız. Sumi’de bulunan Psyol nehrinde yazın serinleyecek, kış sporları ile kışın tadını çıkartacaksınız.

Sumi’de Eğitim Hayatı

Sumi Coğrafi özellikleri incelendiğinde kişi başı aylık 350$’a geçinebilir, ekonominizi zorlamadan öğrencilik hayatınızı burada devam ettirebilirsiniz. Ev kiranız, faturalarınız, yeme içme masraflarınız dahil bu rakamlara geçinebilirsiniz. Ailenize yük olmadan Ukrayna’nın Sumi şehrinde üniversite eğitiminizi alabilirsiniz.

Eğitim hayatı oldukça önemli ve geleceğinizin nasıl şekilleneceği alacağınız eğitime göre şekillenecektir. Ukrayna Sumi şehrinde eğitim alan öğrenciler alanlarında en kaliteli öğrenimi görmektedirler. Böylece mezun olduklarında iş bulmaları hem Türkiye’de hem de Avrupa’nın diğer ülkelerinde çok daha kolay olmaktadır. Lise diplomanız ya da Önlisans diplomanız ile Eurostar yurtdışı eğitime gelebilir. Sumy devlet üniversitesi öğrencileri arasında ki yerinizi ayırabilirsiniz. Geleceğe güvenle bakmanızı sağlayacak kaliteli eğitim Ukrayna’da sizi bekliyor.