Öğrenci Hayatı

Öğrenci Hayatı

Üniversite, öğrenciye ders dışında gelişme imkânları da sunmaktadır. Programlar öğrencinin kişisel ve sosyal gelişimini arttırmak, arkadaş canlısı bir ortam sunmak ve öğrencilerin eğitim, kariyer ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sunulmaktadır.

Üniversite öğrencileri, Üniversite’nin bütün Bölümlerinde alt bölümleri olan katıldıkları Öğrenci Yönetimi’nde Üniversite’yi yönetme sorumluluğunu paylaşmaktadır. Öğrencilerin barınma hizmetleriyle ilgilenen ayrıca özel bir Öğrenci Komitesi de bulunmaktadır.

Üniversite öğrencilere şu imkanları sunmaktadır: Öğrenci Dayanışma Merkezi, Öğrenci Kantini-kafesi, yemekhane, 3 bin 5 yüz öğrenciye yer sağlayan 13 yurt, bir yüzme havuzu, bir kayak merkezi, kürek merkezi, spor kompleksi, spor salonu, stadyumlar, çok amaçlı bir alan, internet kafe, konferans salonu, antrenman odaları, bir Öğrenci Sağlığı Merkezi, öğrenciler için ilk yardım kliniği.

Üniversite’de çok sayıda faaliyet kulübü ve öğrencilerin ilgilerini şarkı, dans, drama, tiyatro, folklor, caz, rock, enstrümantal müzik, edebiyat çalışmaları gibi alanlara yönlendiren gruplar bulunmaktadır.

Üniversite Spor Kulübü bünyesinde 33 kulüp spor grubu bulundurmaktadır: futbol, mini-futbol, basketbol, voleybol, handball, biatlon, atletik jimnastik, masa tenisi, fitness, aerobik, yüzme, kürek çekme, boks, karate, judo, sambo, Yunan-Roma güreşi, turizm vb. Üniversite öğrencileri arasında hem ulusal hem de uluslararası yarışmaları kazanmış çok sayıda şampiyon ve madalya sahibi öğrenci bulunmaktadır. Yaklaşık 50 tanesi alanlarında uzmandır ve uzman olmaya aday çok sayıda öğrenci vardır.

Üniversite mini-futbol takımı diğer yüksek öğretim okulları arasındaki yarışmayı kazanmıştır ve Ukrayna uzman takım şampiyonasında başarılı olmuştur.